Кількість
|
Вартість
|
||
|
Відновлювальна енергетика - уже давно не фантастика, і сьогодні саме час активно використовувати її. Портативні сонячні панелі здатні задовольнити багато потреб людини: від заряду невеликих приладів до освітлення міст. А вигідніше за все купити їх можна в магазині Energy Ua (Україна), де представлені сучасні варіанти для отримання енергонезалежності!
Що таке сонячні панелі та як вони працюють
Сонячний зарядний пристрій – це система альтернативної енергетики, яка перетворює енергію сонця на електричну. Він складається із батареї або декількох панелей. Сонячні панелі - універсальне джерело енергії, що дає можливість завжди бути на зв’язку. Наразі вони дуже затребувані в Україні в якості основного живлення при тривалих відключеннях електроенергії, а також незамінні для туристів та людей, які прагнуть енергонезалежності.
Принцип дії портативних сонячних панелей
Сонячні зарядні станції складаються з фотоелектричних частин, які перетворюють сонячну енергію на електричну. Фотоперетворювачі виробляють з кремнію, який є дуже поширеним елементом. Завдяки цьому ціна на панелі з часом зменшується, роблячи їх доступними.
Фотоперетворювач нагадує форму сендвіча. Перша пластина утворює шар «n» з надлишком негативно заряджених електронів. Друга має «дірки» для електронів – шар «p» з позитивним зарядом. Світловий фотон потрапляє у ці шари, передаючи енергію електронам. Вони поглинають отриману енергію та переходять у шар «n», а дірки – в «p». Відбувається односторонній рух, що утворює постійний струм. Інвертор перетворює цей струм на змінний, який можна використовувати безпечно для енергосистеми.
Фотоперетворювач генерує 0,5 Вт, тому для збільшення потужності їх об’єднують у модулі, які і складають сонячну панель.
Характеристики портативних сонячних панелей
Сучасні пристрої оснащені літій-іонними і літій-полімерними акумуляторами, які є дуже надійними та довго зберігають заряд. Сонячні панелі підходять для роботи, відпочинку та вирішення побутових питань, поєднуючи в собі водонепроникність, протиударність, стильний дизайн та компактність.
Основні характеристики полягають у потужності пристроїв. Панелі для телефона або навігатора легкі та малі, а їх потужності в 0,5 Вт цілком вистачить для зарядки гаджетів. Портативна сонячна батарея потужністю 0,8 Вт підійде для планшета та відеокамери, а для ноутбуків, ПК та побутової техніки варто купити сонячну панель з потужністю 1,5 Вт і більше.
Якими бувають портативні сонячні зарядні пристрої
За показником ККД, строком експлуатації, гарантією та площею вироблення енергії існують наступні пристрої:
- Монокристалічні – найважчі та мають найвищий показник ККД – до 25%. Площа для вироблення 1 кВт енергії – 8 м. Прослужать 20-25 років з мінімальною втратою потужності.
- Полікристалічні – потребують більших площ для генерації електрики, та ККД менше на 3%, ніж у монокристалічних, проте в цілому мають ті ж характеристики.
- Тонкоплівкові – дешеві й легкі, проте служать не більше 3 років і дуже залежні від погоди.
Окрім різноманіття кольорів та форм, популярними варіантами є наступні види сонячних батарей.
Гнучкі панелі. Тонкі й набагато легші за тверді моделі. Складаються або розгортаються, охоплюють велику площу й майже не займають місце в багажнику чи туристичному рюкзаку, але накопичують енергію сонця у два рази повільніше за моноблоки. Працюють від прямих променів та не мають акумулятора. Гнучка портативна сонячна панель – ідеальне рішення підзарядки малопотужних девайсів під час відпочинку на дачі та для туризму.
Панелі. що розкладаються. Набір гнучких пристроїв, складених у «стопку», або кілька моноблоків, складених книжкою, що розгортається при використанні. Ця сонячна батарея компактна і при цьому має високий ККД через велику кількість фотоелементів. Часто такі моделі комплектуються кріпленням до рюкзака або авто.
Туристичні сонячні батареї. Окремий вид портативних сонячних панелей, які зазвичай складаються з 4 деталей:
- сонячна панель – перетворює випромінювання на струм;
- контролер – передає отриману з панелей енергію до акумулятора;
- акумулятор – накопичує енергію й віддає її за відсутності сонця;
- інвертор – необхідний для утворення 220V змінного струму з постійного для безпечного живлення чутливої електроніки.
Як обрати сонячну панель
Спочатку треба визначити умови та мету, з якою ви будете використовувати сонячні зарядні пристрої. Згідно з цим варто звернути увагу на кілька параметрів:
Струм та напруга – визначають час для живлення приладів (в амперах), як правило вказується на портах: 1 А – підійде для кнопкових мобільних телефонів, плеєрів, годинників; 2 А – зарядить планшет, смартфон, фото- та відеокамеру; 2,5–3 А – призначений для ноутбуків та іншої техніки. Варто знати і вихідну напругу: для телефонів та планшетів достатньо 5 V, для камер та приставок – 9 V, а ноутбук або невеликий холодильник потребує 12–24 V.
Тип фотоелементів – за ефективністю й потужністю варто обирати монокристалічні моделі, як наприклад, портативна сонячна панель від EcoFlow. Їх ККД становить 13–23% в порівнянні з полікристалічними 10–12%.
Також при виборі важливі й інші параметри:
- акумулятор – якщо його немає, пристрій працюватиме лише у світлу пору доби, а модель з акумулятором буде накопичувати енергію, віддаючи її і вночі;
- інтерфейс – кілька USB-портів дозволяють одночасно заряджати різні девайси, деякі панелі мають індикатор інтенсивності променів для визначення кращого місця для швидкої зарядки;
- захист – всі пристрої мають систему, яка дозволяє безпечно використовувати панелі на природі, але для туризму варто обрати прилади з посиленою протекцією від дощу, бруду, ударів тощо.
Чому варто купити сонячні батареї
Портативна сонячна панель буде корисною в багатьох випадках. Це безкоштовна, відновлювальна енергія, яка доступна у будь-який сезон та погоду. До того ж це абсолютна безпека для екології.
Вигідніше за все придбати сонячні зарядні пристрої можна в магазині Energy Ua. Кожна позиція сертифікована та відповідає усім європейським стандартам. Масштаби нашої доставки – уся Україна. Тож забезпечте собі тепло та комфорт за будь-яких обставин!
FAQ
1. Скільки коштує портативна сонячна батарея?
Ціна залежить від потужності батареї. Наприклад, сонячна батарея EcoFlow на 400 Вт – це найпотужніша панель з монокристалічними кремнієвими елементами, яка дозволяє швидко заряджати велику кількість приладів. Коштує такий пристрій приблизно 55 000 грн. Якщо необхідна менша потужність і при цьому мобільність, радимо обрати моделі SunPower Performance 365 Вт або EcoFlow на 110 Вт. Вони дуже компактні та легкі, що зручно у поході. Також батареї надійно кріпляться на рюкзак та автомобіль і збирають енергію просто під час руху.
2. Яка портативна сонячна батарея найкраща?
Кращими виробниками сонячних батарей вважається EcoFlow та SunPower Performance, які випускають інноваційні панелі різної потужності та розмірів для максимального задоволення потреб в електриці. Всі їхні панелі – монокристалічні, тому мають високий ККД, прослужать до 25 років, втративши лише до 15% потужності. Також ці девайси можуть використовуватись при перепадах температури, у затінених місцях та мають захист від вологи. Вам лишається лише обрати потужність (від 110 до 400 Вт) за індивідуальними потребами і насолоджуватися безперебійним джерелом енергії.
3. Яку модель портативної сонячної батареї придбати?
Серед портативних сонячних батарей найпопулярнішими є моделі виробника EcoFlow потужністю 110, 160, 400 Вт та 220 W. Ці панелі відрізняються великою потужністю, тому при виборі керуйтеся тим, яка саме мета використання батареї: для телефонів, ліхтариків і планшетів можна обрати мінімальну потужність, а для серйознішої побутової техніки – відповідно більшу. Також можна купити модель SunPower Performance, яка зручно складається до компактних розмірів, вага 4 кг дозволяє брати її у туристичні подорожі, а потужності 365 Вт вистачить для заряду всіх необхідних у поході гаджетів.
4. Де купити портативну сонячну панель (батарею)?
Магазин Energy Ua представляє кращі моделі сонячних батарей європейської якості та надійності від виробника EcoFlow. На нашому сайті ви можете обрати панелі потужністю від 110 до 400 Вт, від портативних, які вміщуються у маленьку сумочку (тобто туристичні сонячні батареї), до великих та потужних батарей для живлення цілого будинку. Кожний товар має детальний опис та фото, а відправка здійснюється по всій Україні.