Літій-іонні батареї вже давно стали стандартом для багатьох електронних пристроїв від смартфонів до електромобілів. Однак останніми роками літій-залізо-фосфатні (LiFePO4) батареї починають привертати все більше уваги, особливо в галузі енергетики.

На сьогоднішній день літій-залізо-фосфатні батареї є одними з акумуляторних технологій, що найшвидше набирають популярність.

LiFePO4 акумулятори відрізняються від літій-іонних тим, що в них використовуються залізо-фосфатна катодна матерія та карбонатний електроліт. Це дозволяє мати низку переваг у порівнянні з літій-іонними батареями.

Однією з видимих відмінностей є вага і розмір. Літій-залізо-фосфатні акумулятори, в середньому, на 15-20% більше і важче літій-іонних, але переваги у вигляді збільшеної кількості циклів зарядки-розрядки нівелюють перевагу літій-іонних акумуляторів.

LiFePO4 є одними з найперспективніших і найнадійніших акумуляторних технологій на сьогоднішній день і можуть бути використані для широкого ряду застосувань.

Батареї LiFePO4 мають такі переваги:

  • Безпека: Батареї LiFePO4 вважаються безпечними порівняно з іншими типами літій-іонних батарей. Вони менш піддаються перегріву, вибуху та займанню.
  • Довговічність: Батареї LiFePO4 здатні пройти через 2000-7000 циклів зарядки/розрядки із втратою ємності до 20%.
  • Ефективність Батареї LiFePO4 мають високу енергетичну ефективність, що означає, що вони можуть зберігати більше енергії на одиницю маси та об'єму, на відміну від інших типів батарей.
  • Швидка зарядка: Батареї LiFePO4 можуть заряджатися швидше, ніж інші батареї. Вони можуть бути заряджені до 80% ємності за 30 хвилин, що робить їх більш корисними для використання в автономних системах електропостачання, де застосовуються сонячні батареї та вітрогенератори, електромобілі та інші види електротранспорту.
  • Низький рівень саморозряду Батареї LiFePO4 мають низький рівень саморозряду, а це значить, що вони можуть зберігати заряд без втрати концентрації, таким чином вони виробляють більше енергії на кожний цикл зарядки.
  • Екологічна безпека: У виготовленні батареї LiFePO4 не використовують такі метали, як кадмій, свинець та ртуть, які можуть бути шкідливими для навколишнього середовища. Вони також можуть бути перероблені та повторно використані, що робить їх екологічно безпечними в порівнянні з іншими типами батарей.

Серед акумуляторів, які мають перелік вищевказаних властивостей є зарядні станції EcoFlow останньої лінійки River 2, Delta 2, Delta Pro.

RIVER 2 - це перша у світі портативна електростанція, яка отримала сертифікат безпеки TÜV Rheinland, це свідчить про гарантію надійності та безпечності використання вашої RIVER 2. А завдяки елементам LFP акумулятори RIVER 2 довговічні, безпечні і високоефективні навіть за теплої температури.

Зарядна станція EcoFlow RIVER 2, ємність якого складає 256 Вт/год з оновленим літій-залізо-фосфатним акумулятором (LiFePO4), гарантує 3000+ циклів зі збереженням 80% ємності. Має розширений захист BMS для контролю температури, напруги і струма. Це дорівнює більш ніж 10 років щоденного використання.

Зарядна станція EcoFlow RIVER 2 Max ємністю 512 Вт/год, так, як і RIVER 2 має оновлений літій-залізо-фосфатний акумулятор (LiFePO4) і розширений захист BMS для контролю струму, напруги і температури.

Зарядна станція EcoFlow RIVER 2 Pro має вихідну потужність змінного струму до 800 Вт. Також у Вас є можливість збільшити потужність до 1600 Вт в режимі X-Boost, щоб Ви могли використовувати до 80% побутової техніки високої потужності.

Зарядна станція EcoFlow DELTA 2 отримала вихідну потужність змінного струму 1800 Вт, а це означає, що ви можете живити понад 90% вашої побутової техніки: холодильник, телевізор, гаджети, мікрохвильову піч і багато іншого. Ви можете без будь-яких ускладнень підключати до 13 пристроїв одночасно.

Зарядна станція EcoFlow DELTA Pro отримала ємність 3600 Вт/год. А це енергоживлення 99% повсякденних електроприладів. Також за допомогою додаткових батарей Delta Pro Extra Battery та генератора EcoFlow, Ви зможете збільшити ємність до 25 кВт год, що гарантує повну енергетичну автономність та незалежність енергоживлення вашої оселі.

Висновки: LiFePO4 або Li-ion, що краще?

Це залежить тільки від ваших потреб і обладнання, у якому ви маєте використовувати акумулятор.

Ви маєте можливість переглянути переваги обох акумуляторів, тоді ви зможете вирішити, який з них вам ідеально підійде.